CICHA6

Album fotograficzny „CICHA6” wydany w 2014 roku jest subiektywnym spojrzeniem autora na ostatnie 10 lat historii Stadionu Miejskiego przy ul. Cichej 6 w Chorzowie. Zdjęcia przypominają sukcesy, emocje i największe postaci związane z tym magicznym miejscem.

Książka dostarczy czytelnikom wielu wzruszeń pozwalając raz jeszcze przeżyć mszę świętą w intencji Jana Pawła II, powrót Ruchu Chorzów do ekstraklasy w 2007 roku, mecz charytatywny Polska – Górny Śląsk, benefisy Krzysztofa Warzychy oraz Dariusza Gęsiora, czy wreszcie pożegnanie Gerarda Cieślika. Zdjęcia z tych wydarzeń znalazły się w pierwszym rozdziale.

Stadion to nie tylko budowla. Niezwykły klimat miejsca tworzą ludzie. Publiczność współtworzy widowisko na równi z zawodnikami. Dlatego dwa kolejne rozdziały prezentują kibiców oraz kilku wybitnych piłkarzy, których nazwiska przeszły do historii.

Ostatni rozdział „Ciekawostki” tworzą natomiast zdjęcia ukazujące stadion z innej perspektywy. Pokazują kulisy oraz mniej znane fakty. Są tu również fotografie w kreatywny sposób wykorzystujące bryłę architektoniczną stadionu do stworzenia efektu estetycznego.

Autorem zdjęć oraz pomysłodawcą albumu fotograficznego „CICHA6” jest Adrian Ślązok. Przez ostatnie kilkanaście lat pracował jako dziennikarz i fotoreporter dla prasy lokalnej („Chorzowianin”), regionalnej („Sport”), oraz ogólnopolskiej (Agencja Fotograficzna REPORTER) zawsze pozostając w centrum wydarzeń rozgrywających się przy ul. Cichej 6. Dzięki współpracy z klubem Ruch Chorzów oraz z Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu w Chorzowie miał okazję wykonać wiele unikalnych ujęć w czasie gdy stadionowe jupitery zostały wyłączone.

– Jestem pewien, że ten efektowny, bardzo ciekawy, i dopracowany w szczegółach album będzie pozycją, którą każdy prawdziwy kibic Ruchu powinien mieć na swojej półce – mówi o książce Wojciech Grzyb, który napisał do niej słowo wstępne. „CICHA6” zapewne zainteresuje osoby, których serca są niebieskie, ale też chorzowian ciekawych swojego miasta i miłośników dobrej fotografii. Książka objęta patronatem przez Urząd Miasta Chorzów, Niebiescy.pl oraz Chorzowianin.pl ukazała się jesienią 2014 roku.

Osoby zainteresowane albumem mogą kontaktować się z autorem pod adresem adok1@wp.pl .

Przykładowe rozkładówki: